Opět testujeme zdraví národa zdarma

Preventivní vyšetření není nikdy dobré zanedbávat. Můžete díky nim odhalit skryté problémy, které oslabují váš organismus, a začít je léčit dřív, než přejdou do pokročilého stádia. Během koronavirové krize odložilo důležitá preventivní vyšetření v porovnání s minulým rokem šest lidí z deseti. Z tohoto důvodu jsme pro vás připravili týden zdraví národa.

Máme pro vás balíček testů, které vám podají zprávu o vašem zdraví. Co vám všechno zkontrolujeme?

Hladinu cholesterolu v organismu

Zvýšený cholesterol nebolí, a pokud jeho hladinu delší dobu nesledujete, riskujete náhlé zhoršení zdravotního stavu a hazardujete se životem. Kontrolu tuků je doporučeno podstoupit jednou ročně.

Hladinu cukru v krvi

Neléčená cukrovka může vést k poškození ledvin, nervů či zraku a způsobit záněty končetin vedoucí až k amputaci. Pro předejití těmto vážným problémům byste si měli nechávat pravidelně otestovat hladinu glukózy v krvi.

Játra

Onemocnění jater může léta probíhat skrytě, v pozdní fázi je pak jejich léčba již velmi obtížná. Pravidelné vyšetření navíc může odhalit i nemoci žlučových cest.

Hladinu kreatininu, albuminu a urey

První viditelné příznaky onemocnění ledvin se projevují až v okamžiku, kdy je zdravá již jen poslední třetina tohoto orgánu. Tomuto fatálnímu stavu předejdete, když si necháte alespoň každé dva roky změřit hladinu kreatininu a urey v krvi a albuminu v moči.

Odebíráme krev s úsměvem

Před odběrem krve je důležité dodržet několik základních pravidel, aby byly výsledky co nejpřesnější. Den před odběrem ani v den odběru se nedoporučuje fyzicky náročné cvičení, kolem 16. hodiny byste také měli omezit přísun některých potravin, rozhodně se vyhněte alkoholu, tabákovým výrobkům, čokoládě nebo ořechům. K odběrům se vždy dostavte nalačno.

Jak se na odběr správně připravit se dozvíte zde.

Vyberte si nejbližší odběrové pracoviště

Odběrová pracoviště máme po celé České republice tak, abyste to k nám neměli daleko. Zde si vyhledejte to, které je Vám nejbližší: Seznam našich odběrových pracovišť.

Doporučujeme si předem vytisknout žádanku, kterou najdete ZDE

Pro podrobnější informace volejte na 800 800 234, pište na podatelna@synlab.cz nebo se zeptejte našich odběrových sester v kterémkoliv odběrovém pracovišti. Jejich seznam najdete na www.synlab.cz.

  •  
  •